Sezon zimowy

 

Sezon zimowy
Przygotuj swoje ciało i kondycję do sportów zimowych
pod okiem naszych profesjonalnych INSTRUKTORÓW!
zapraszamy!
Przygotowanie do nart !
Najważniejsze to poprawić ogólną wydolność organizmu oraz wzmocnić mięśnie (szczególnie czworogłowe ud i przywodziciele ud, które są obciążone podczas jazdy, a także mięśnie grzbietu i brzucha) i uelastycznić stawy.

Aby osiągnąć pierwszy cel, niezbędny jest TRENING o charakterze WYTRZYMAŁOŚCIOWYM – np. marsz na bieżni, marszobiegi, jazda na rowerze (stacjonarnym), aerobik – który powinien trwać 30-40 minut.

Ten wysiłek potraktuj jako przygotowanie do TRENINGU WZMACNIAJĄCEGO poszczególne grupy mięśni.
Do treningu włącz również ĆWICZENIA NA MIĘŚNIE BRZUCHA i GRZBIETU,
które pozwalają utrzymać odpowiednią pozycję zjazdową.
1. Buduj wydolność i wytrzymałość tlenową organizmu
Bez tego nie uda się w pełni wykorzystać możliwości jakie daje stok, bo będziesz szybko się męczyć. Ponadto, kiedy kondycja nie jest najlepsza, bardzo łatwo o błędy techniczne – takie jak np. prostowanie kolan i odchylanie tułowia do tyłu. Taki błąd może prowadzić do niebezpiecznego upadku i kontuzji.
2. Pracuj nad siłą mięśni nóg
Wzmacnianie nóg to najważniejszy element treningu, ale oczywiście nie jedyny. Silne mięśnie czworogłowe uda zagwarantują prawidłową pozycję i przyjemność ze zjazdów, zamiast bólu nóg już po kilku skrętach. Warto również zwrócić uwagę na wzmocnienie mięśni grzbietu, brzucha oraz ramion.

3. Ćwicz skoczność
To element, o którym często zapominamy w narciarskich programach przygotowawczych. Treningi z przeszkodami do pokonania i przeskokami świetnie przygotowują do jazy na muldach i w trudniejszych warunkach, gdzie czasem trzeba oderwać narty od ziemi.

4. Popracuj nad elastycznością swojego ciała
Ważne jest rozciąganie dynamiczne i statyczne. To kolejny element, który chroni przed poważnymi kontuzjami. Twarde, nieelastyczne włókna mięśniowe ograniczają zakres ruchów, a tym samym prowadzą do skomplikowanych złamań, nawet przy niewinnym z pozoru upadku.

<< wróć do poprzedniej strony


Centrum Fitness BodyArt
58-100 Świdnica, ul. Wałbrzyska 18
tel. 74 668 26 77 lub 791 836 161
e-mail: centrum@bodyartswidnica.pl
lub recepcja@bodyartswidnica.pl

 Godziny otwarcia:
pn-pt: 7.00 – 22.00
sob: 9.00 – 18.00 nie: 9.00 – 13.00

Dołącz do nas już dziś!

 body-logo  facebook-logo

Pracuj z nami!      Dla firm!